Prijavite se!

Integriteta coacha

Hoditi po tankem ledu ali sodelovati s strokovno mrežo​

 

Pred kratkim sem prebrala zanimiv intervju z dr. Borutom Škodlarjem v reviji Mladina. Popolnoma se strinjam z njim, ko je dejal:

»Zanimivo je opazovati, kako na področju psihičnega dela ljudje izjemno hitro dobijo občutek, da vedo in znajo dovolj za pomoč drugim, da lahko znanje podajajo in širijo naprej... Ali lahko naredijo škodo? Tukaj pravzaprav ni enostavne rešitve, veljata pa dve načeli: prvo je načelo ponižnosti oz. skromnosti glede tega, koliko vemo in koliko znamo, drugo pa je sodelovanje s priznano uveljavljeno strokovno mrežo.«

Ta misel me je zadela v polno, saj zelo dobro zajame tisto, kar v profesionalnem coachingu že dolgo živimo: zavedanje, da delo z ljudmi ni nekaj, kar lahko izvajamo na osnovi osebnega navdušenja, temveč nekaj, kar zahteva sistematično znanje, globoko osebno refleksijo in nenehno strokovno rast.

 

INTEGRITETA COACHA

 

Profesionalni coachi sledimo tema dvema načeloma – ponižnosti glede svojega znanja in aktivnemu sodelovanju s coaching strokovno mrežo. Obe načeli sta ključni za naš poklic in vključujeta:

  • stalno strokovno izobraževanje,

  • redne supervizije (priporočilo: ena supervizija na 30 ur coachinga),

  • mentorski procesi,

  • individualne akreditacije (proces, v katerem posameznik izkaže svoj nivo znanja in prejme osebni naziv (ki se obnavlja), ki ga priznava mednarodna strokovna organizacija).

Gre tako za profesionalni kot za osebni razvoj coacha. Brez tega tveganje, da škodujemo klientu ali zameglimo namen coachinga, ni majhno.

 

Zato, dragi kolegi, naročniki in potencialni uporabniki coaching storitev, v nadaljevanju objave z vami delim ključne informacije, ki vam lahko pomagajo pri informirani izbiri – bodisi pri izbiri coacha, programa izobraževanja za coacha ali supervizorja. Namen objave je povečati preglednost in zmanjšati nesporazume v povezavi s coaching prakso.

 

 

KAJ POMENI INTEGRITETA V COACHINGU?

 

Integriteta pomeni celovitost, skladnost, pristnost, poštenost in verodostojnost. Pogosto jo povezujemo z etiko in moralo (npr. notranja integriteta posameznika, integriteta osebnosti). V praksi to pomeni etično delovanje in odgovornost posameznika ali organizacije, s čimer preprečujemo, da bi se pooblastila, funkcije ali druge pristojnosti zlorabljale v škodo posameznika ali skupnosti.

Coach z integriteto govori to, kar misli, in dela to, kar govori – skladno z moralnimi normami in veljavnimi standardi stroke. Kako pa naj naročnik ali kolega ve, da je nekdo takšen coach?

 

 

SODELOVANJE S STROKOVNO MREŽO ZA COACHING

 

V svetu sta dve največji in najpomembnejši strokovni mreži za razvoj coachev, supervizorjev in izobraževanj za coache:

  • International Coaching Federation (ICF) – Mednarodna zveza za coaching,

  • European Mentoring & Coaching Council (EMCC GLOBAL) – Evropski svet za mentorstvo in coaching.

 

Obe ponujata jasno strukturo:

  • certificirane programe (LEVEL 1, 2, 3 (prej ACTP, ACSTH) in CCE pri ICF in EQA, TCQA pri EMCC),

  • individualne akreditacije (ACC, PCC, MCC pri ICF ter EIA Foundation, Practitioner, Senior, Master pri EMCC),

  • register strokovno preverjenih coachev.

 

To ni birokracija – to je skrb za varnost, etiko in kakovost. Obe si delita skupno poslanstvo – stalen razvoj coaching stroke, določanje visokih strokovnih standardov in skrb za kakovostno, etično delovanje coachev.

 

ZATO 

 

Če se želite razvijati kot coach ali izbrati pravega coacha za svojo organizacijo, priporočam:

  • preverite, ali je program certificiran s strani ICF/EMCC,

  • izberite coache z osebno akreditacijo (ACC, PCC, MCC, EIA ...),

  • sodelujte s coachem, ki ima redno supervizijo in mentorstvo.

 

 

ZAKAJ TO PIŠEM?

 

Kot aktivna članica obeh mrež, čutim odgovornost, da prispevam k večji preglednosti in strokovnosti naše prakse. Coaching ni prostor improvizacije. Je poklic prihodnosti. Naj bo etičen. Naj bo odgovoren. Naj bo strokoven.

V nadaljevanju zato pojasnjujem ključne razlike med pojmoma certificirani coach in individualno akreditirani coach, ter akreditirana certificirana usposabljanja za coache, kot jih razumemo pri obeh organizacijah. To razumevanje je ključno tako za coache kot za naročnike, saj vpliva na kakovost dela, varnost procesa in profesionalni razvoj.

__________________________________________

 

 

MEDNARODNA ZVEZA ZA COACHING - ICF:

 

ICF je vodilna svetovna organizacija, posvečena izboljševanju coaching profesije. Ukvarja se z razvojem in določanjem najvišjih standardov, omogoča neodvisno certificiranje in gradi globalno mrežo profesionalnih coachev. Ustanovljena je bila leta 1995, danes pa ima več kot 140 podružnic po svetu. Leta 2020 je bila ustanovljena tudi slovenska podružnica – ICF Chapter Slovenija.

 

CERTIFICIRANI PROGRAMI ICF

 

ICF podeljuje tri vrste akreditacij izobraževalnim organizacijam:

  • LEVEL 1, LEVEL 2 in LEVEL 3 (Accredited Coach Training Program, za stopnje znanja) prej je bil ACTP in ACSTH

  • CCE (Continuing Coach Education)

 

Le izobraževalni programi (ponudniki) z veljavno akreditacijo Education provider, lahko uporabljajo te oznake, prav tako pa mora biti to razvidno iz certifikatov, gradiv in promocijskih materialov. Ponudniki teh programov morajo svojo akreditacijo certificiranega programa za usposabljanje coachev obnavljati na tri leta in nenehno dokazovati stopnjo znanja, ki ga usvojijo njihovi študenti.  Vsi potrjeni ponudniki za izvajanje izobraževalnih coaching programov - coaching šole, so navedeni v mednarodnem registru Educator finder, in jih je enostavno preveriti. V Sloveniji obstajata samo dve organizaciji, (naša Povej na Glas (Kreativlab) in Glotta Nova), ki sta potrjeni pri ICF za izvajanje certificiranih coaching izobraževanj. 

 

Ponosna sem, da v Povej na Glas ponujamo, edini v Sloveniji, dvojno certificiran izobraževalni program za coache (ICF & EMCC). Zavezani smo strokovnosti in integriteti, zato je pomembno, da je znanje, ki ga podajamo naprej, v skladu z najvišjimi standardi coaching poklica. Več o programih, ki jih nudimo, tukaj.

 

Ob zaključku takšnega programa udeleženec prejme potrdilo o uspešno zaključenem izobraževanju (npr. Organizacijski Coach, Integralni Coach, Coach, Executive Coaching, Gestalt Coaching, Jungian Coaching, The Art of Coaching, Transformacijski Coaching, Sistemski Coaching, Solution Focus Coaching, Co-Active Coaching, NLP Coaching ipd.). Trajanje programov je različno – od 3 do 24 mesecev – investicija pa se lahko giblje od 800 € do 15.000 €.

Usposabljanja so pogosto prva vstopna točka za razvoj coacha – odlična podpora za kadrovike, vodje, managerje ali posameznike, ki želijo poglobljeno razumeti coaching pristop. Če pa želi posameznik nadaljevati v smeri profesionalnega coachinga, sledi naslednji korak – individualna akreditacija.

 

 

POT PROFESIONALNEGA RAZVOJA COACHA

OSEBNA MEDNARODNA KVALIFIKACIJA - INDIVIDUALNA AKREDITACIJA ZA PROFESIONALNE COACHE (credentaling)

 

Ko posameznik zaključi enega ali več od prej navedenih  programov, certificiranih pri ICF, običajno povzame naziv programa, kar je nekako prva faza oz. korak v procesu stalnih izobraževanj coacha. V procesu svojega razvoja coaching veščin se lahko coach, (v svetovnem merilu, je zaradi osveščenosti, to za delo coacha, že pogoj)  odloči za profesionalni razvoj coaching prakse. Tako stopimo na pot profesionalnega razvoja in učenja razumevanja samega procesa skozi izkustveno delo in popeljemo kvaliteto znanj na višjo raven. Začnemo poglabljati coaching miselnost, kot ključna kompetenca profesionalnih coachev, govori o razvoju kapacitete bolj kompleksnega, sistemskega, strateškega in soodvisnega načina razmišljanja.

 

OSEBNA AKREDITACIJA (ACC, PCC, MCC) - se opravlja direktno pri zvezi

 

Ko posameznik zaključi certificiran program, se lahko odloči za pridobitev osebne akreditacije, kar pomeni, da svojo prakso dvigne na profesionalni nivo. Akreditacijo potrdi ICF na osnovi preverjenega postopka. 

Pogoji za akreditacijo:

  • zaključen certificiran program (LEVEL 1, LEVEL 2 ali LEVEL 3),

  • določeno število učnih in praktičnih ur:

    • vsaj 60 ur usposabljanja in 100 ur sledljive prakse za ACC,(asociate certified coach)

    • vsaj 125 ur usposabljanja in 500 ur sledljive prakse za PCC, (professional certified coach)

    • vsaj 250+ ur usposabljanja in 2500 ur sledljive prakse za MCC, (master certified coach)

  • vodenje evidenc opravljenih ur (coaching log, od prvega dne začetka ICF usposabljanja),

  • najmanj 10 ur mentorstva z akreditiranim ICF mentorjem, (vključeno v program, dodatno pa je potrebno pri obnovi ACC in pri prehodu na višjo stopnjo), proces osebnega mentorstva na vaše coaching veščine in preverjanje vašega praktičnega znanja coaching kompetenc z potrjenim ICF mentorjem 

  • predložitev končnega posnetka coaching seanse in transkripta z dokazovanjem vedenjskih markerjev kompetenc za stopnjo, (vključeno v program pri ACC in PCC in za ta del garantira ponudnik), pri MCC je potrebno še dodatno zunanje preverjanje

  • uspešno opravljen pisni izpit (Coach Exam (za ACC, PCC in MCC), z minimalnim dosegom vsaj 70% za uspešnost 

  • zavezanost Etičnemu kodeksu ICF.

 

Individualna akreditacija velja za posameznika tri leta, nato jo je potrebno obnoviti. Individualna akreditacija ni trajna, z namenom, da coach pooseblja coaching miselnost  ter nenehno skrbi za svoj osebni in profesionalni razvoj. V ta namen mora coach opraviti vsaj 40 ur dodatnih izobraževanj in pridobiti (CCE - Continuing Coach Education) in dodatno mentorstvo ali supervizijo (10 ur). V kolikor posameznik po preteku treh let akreditacije ne obnovi, jo avtomatsko izgubi. 

Investicija akreditacijskega procesa se giblje med 500 in 3.500 USD, odvisno od ravni in pogojev, ki jih imate opravljene z izbranim treningom. Če vam manjka primerno izobraževanje, obstaja pot do pridobitve indiviudalnega naziva, vendar je postopek daljši in zahtevnejši, ni pa nemogoč. 

 

NAZIVI OSEBNIH INDIVIDUALNIH AKREDITACIJ PRI ICF - ACC, PCC IN MCC

 

• ICF pridruženi certificirani coach  (Associate Certified Coach)

• ICF profesionalni certificirani coach  (Professional Certified Coach)

• ICF mojster certificirani coach  (Master Certified Coach)

 

Samo imetniki veljavne akreditacije lahko uporabljajo oznake ACC, PCC in MCC, ter so vključeni v uradni register ICF coachev, kar je dober informator za potencialne naročnike:


👉 Iskalnik ICF akreditiranih coachev (in njihova veljavnost)

 https://apps.coachfederation.org/eweb/CCFDynamicPage.aspx?webcode=ccfsearch&site=icfapp

 

Nazivi pri ICF so tudi v obliki digitalnih značk, kjer lahko, zgoraj levo, preverite, koliko časa je coacheva akreditacija veljavna, saj le ta ne velja nepreklicno, kot sem že omenila.  Strokovne mreže se namreč trudijo, da bi ti nazivi, v prihodnjih letih, postali pogoj za izvajanje coaching dejavnosti. Namreč ščitijo stranke, coache in profesijo samo.   

 

Za namen procesa individualne akreditacije mora posamezni coach postati tudi član mednarodne zveze za coaching ICF. Če ste iz Slovenije, lahko izberete svojo podružnico, v Sloveniji je to ICF SLOVENIA CHAPTER http://www.icfslovenia.org/ (strokovna mreža).

 

Član postanete tako, da se včlanite v globalno mrežo ICF in izberete ICF Slovenia. S tem avtomatsko postanete član in ste vpisani v register članov – ICF Members. Članarina v višini 245$ velja 1 leto in jo je potrebno obnavljati vsako posamično leto, na kar vas opozori ICF Global sicer vas izbriše iz registra članov.

Zelo me veseli, da v Sloveniji številke rastejo in imamo že 45 članov in tudi 22 individualno akreditiranih coachev, med katerimi sem tudi sama. Začeli smo z 28 člani in 9 individualno akreditiranimi coachi v Sloveniji. Vse to pa nas navdaja z optimizmom.    

V Slovenski podružnici ICF, kjer sem tudi aktivno vpeta, se namreč trudimo čimbolj osveščati širšo javnost o pomenu, kaj je coaching in kdo je profesionalni coach, saj je ta poklic oz. naziv v zadnjih letih preplavil naš trg. In kot v vsaki drugi profesiji se pojavljajo tudi takšne prakse, ki niso etične ali strokovne. V podružnici se zavzemamo za razvoj coaching stroke z vzpostavljanjem visokih etičnih standardov ter zagotavljanjem povezovanja coachev, ki so certificirani in osebno akreditirani pri ICF iz različnih področjih coachinga. 

 

Več najdete na strani mednarodne zveze: https://coachfederation.org

__________________________________________

 

 

EVROPSKI SVET ZA MENTORSTVO IN COACHING – EMCC

 

EMCC Global je ena izmed dveh vodilnih mednarodnih organizacij, ki skrbi za razvoj coachinga, mentorstva in supervizije. Ustanovljena je bila leta 2002 (s koreninami v letu 1992), danes pa ima podružnice v več kot 25 državah. EMCC postavlja visoke strokovne standarde, razvija kompetenčne okvire, podpira profesionalizacijo in promovira najboljše prakse v prid širši družbi.

 

EMCC ponuja:

  • akreditacije izobraževalnih programov (EQA, TCQA, ESQA),

  • individualne akreditacije za coache, mentorje, supervizorje in timske coache,

  • podporne dejavnosti za razvoj stroke in povezovanje med praktiki.

 

 

CERTIFICIRANI TRENINGI ZA COACHE  EMCC’S GLOBAL QUALITY AWARD  – EQA, TCQA, ESQA

 

EMCC podeljuje tri vrste akreditacij izobraževalnim organizacijam:

  • EQA (European Quality Award) – za individualne coaching/mentoring programe,

  • TCQA (Team Coaching Quality Award) – za timski coaching,

  • ESQA (Supervision Quality Award) – za supervizijo.

 

Programi so razvrščeni po štirih stopnjah zahtevnosti:

  • Foundation – osnovni nivo,

  • Practitioner – praktik nivo,

  • Senior Practitioner – višji praktik nivo,

  • Master Practitioner – mojstrski nivo.

V Sloveniji smo edina organizacija, tki ponuja uradno certificiran program z EQA Practitioner z Fast Track EIA Practitioner akreditacijo. Seznam akreditiranih programov najdete na: EMCC EQA Awards

 

 

INDIVIDUALNA EVROPSKA AKREDITACIJA ZA COACHE EIA

 

EIA (European Individual Accreditation) je osebna akreditacija, ki potrjuje, da ima coach ali mentor ustrezno znanje, izkušnje in kompetence, da učinkovito deluje v svoji praksi. Gre za priznan mednarodni standard kakovosti, ki je razdeljen na štiri stopnje:

  • Foundation

  • Practitioner

  • Senior Practitioner

  • Master Practitioner

 

Glede na stopnjo zaključenega certifikacijskega treninga po EQA in izkušnjah coacha se lahko odločite tudi za nivo akreditacije. Vsak od posameznih nivojev ima svoje specifične zahteve za coacha, in zanje zaprosite po določenem obdobju in praksi, ko izkazujete tudi zahtevano delovanje let, zahtevano št. obravnavanih klientov ter opravljenih sledljivih realnih urah in coaching supervizij ter zahtevano udejstvovanje na strokovnem področju. Razumevanje in utelešenje coaching kompetenc po EMCC je nujno.

 

Postopek za EIA vključuje:

  • članstvo v EMCC,

  • zaključen program z EQA certifikatom (ali dokazilo o enakovredni vsebini),

  • zahtevano število ur izkušenj (glede na stopnjo),

  • vodenje coaching dnevnika in supervizijske evidence,

  • obvezno redno coaching supervizijo (1 supervizija na 30 ur coachinga),

  • reflektivna poročila in osebna refleksija, po kazalnikih usposobljenosti (deskriptorji stopnje EIA),

  • potrdila o CPD (stalnem strokovnem razvoju),

  • EQA in case study (kategorizirati stopnjo usposobljenosti coacha (opisniki ravni EQA),

  • Oddaja aplikacijske forme.

 

Postopek za EIA z Fast Track EQA vključuje:

  • članstvo v EMCC,

  • zaključen program z EQA certifikatom,

  • oddaja aplikacijske forme. (Vsi ostali pogoji so opravljeni znotraj programa)

 

Posebnost EMCC je močan poudarek na superviziji in samorefleksiji. Coach mora redno voditi supervizijsko evidenco z zapisi o vsebini, uvidih in vplivu supervizije na prakso in etičnem kodeksu ter vpeljavi coaching kompetenc kar v postopku validiranja z akreditatorjem poteka kot poseben individualni proces, kjer se oceni ali kandidat izpolnjuje vse pogoje in merila, da se mu odobri oddajo vloge za individualno akreditacijo.

 

Etični kodeks in zavezanost etičnemu ravnanju je za coacha nujno. Ne da ga prebere, da ga živi. Globalni etični kodeks podpira odličnost pri razvoju coachinga, mentorstva in supervizije ter dviguje standarde prakse njihovih članov.  Postopek evropske individualne akreditacije običajno traja dobro leto, v kolikor član izkazuje vse pogoje za pridobitev individualne akreditacije EIA. 

Akreditacija velja 5 let in jo je treba nato obnoviti ali nadgraditi. Strošek postopka EIA se giblje med 1.000 € in 4.000 € (vključuje članarino, akreditacijski postopek, supervizijo, CPD, mentorstvo).

 

👉 Register akreditiranih EIA coachev

https://www.emccglobal.org/accreditation/eia/eia-awards/

Trenutno sem v Sloveniji edina prejemnica individualne EIA akreditacije.

 

 

DRUGE INDIVIDUALNE AKREDITACIJE PRI EMCC

 

  • ITCA – Individual Team Coaching Accreditation: za profesionalne timske coache.

ITCA je novost globalne EMCC iz leta 2020 in je mednarodno priznana nagrada – individualna akreditacija, ki dokazuje, da ima posameznik, ki opravlja poklic kot poklicni timski coach ustrezno raven znanja in sposobnost, da jo učinkovito uporablja v svoji praksi.

  • ESIA – European Supervision Individual Accreditation: za coaching supervizorje. Podeli se posameznikom z dolgoletno prakso, ki izpolnjujejo vse pogoje supervizije, mentorstva, CPD in izkušenj.

EMCC kot priznanje ključne vloge coaching supervizorjev pri razvoju najboljše prakse na področju mentorstva in coachinga ponuja ESIA  (Supervision Individual Accreditation). V kolikor ste supervizor že več kot tri leta, pod redno supervizijo in izkazujete potrebno št. zahtevanih praktičnih ur in izkušenj lahko zaprosite tudi za individualno akreditacijo za coaching supervizorja.

EMCC Global je tudi edina organizacija, ki formalno akreditira coaching supervizorje – s čimer pomembno prispeva k razvoju in profesionalizaciji tudi na tem področju.

 

Več najdete na strani evropske zveze: www.emccglobal.org

 

__________________________________________

 

 

KAJ IZBRATI IN ZAKAJ JE TO POMEMEBNO?

 

Če povzamem ICF Slovenia Chapter: »Osebno akreditiranje  (ang. „ICF Credential“) ni nepomembno, temveč vedno bolj postajala nuja za coache, čeprav bolj kot naziv sam, je pomembna kakovost coachinga.« Coaching je resno in odgovorno delo z ljudmi, ki zahteva etičnost, integriteto, stalni razvoj in sodelovanje s strokovno mrežo. Tako ICF kot EMCC postavljata jasne standarde, s katerimi varujeta stranke in zagotavljata kakovost stroke.

 

Ključna razlika: certificirani programi (certification) vs. osebna individualna akreditacija (credentaling)

 
  • Certificirani programi (npr. LEVEL 1, LEVEL 2, LEVEL 3 (prej ACTP ali ACSTH), CCE, EQA, TCQA) pomenijo, da je posameznik zaključil izobraževanje, ki je skladno z mednarodnimi standardi. To je odlična podlaga in pomemben začetek.

  • Individualna akreditacija (npr. ACC, PCC, MCC ali EIA Foundation, Practitioner, Senior, Master) pa pomeni, da je coach svojo prakso razvil do točke, ko mednarodna organizacija priznava njegovo delovanje kot profesionalno, etično in učinkovito – in ga vključi v globalni register akreditiranih strokovnjakov.

 

KAJ PRIPOROČAM KOT PROFESIONALNA COACHINJA

 

  • Če se želite izobraževati: preverite, ali je program certificiran pri eni izmed mednarodnih mrež (ICF ali EMCC).

  • Če izbirate coacha: izberite tistega, ki ima osebno akreditacijo in je aktiven član ene izmed strokovnih mrež.

  • Če se želite razvijati kot coach: sodelujte z akreditiranim mentorjem in supervizorjem, udeležujte se rednih supervizij in CPD usposabljanj.

 

Sodelovanje z individualno akreditiranim coachem ali coaching supervizorjem vam daje zagotovilo, da je ta oseba:

  • zavezana etičnemu kodeksu,

  • pod redno supervizijo,

  • vključena v strokovno skupnost,

  • kompetentna za delo z vami v zahtevnih razvojnih procesih.

 

Moje osebno poslanstvo in vabilo

 

Kot trenutno (ker zaupam, da ne bom dolgo) edina coachinja v Sloveniji z dvojnima individualnima akreditacijama – PCC (ICF) in EIA Senior Practitioner (EMCC) – verjamem, da ima coaching izjemno moč, če je zasidran v etiki, stroki in človečnosti.

Zato si želim:

  • da bi vse več slovenskih coachev stopilo na pot akreditacije,

  • da bi naročniki razumeli pomen razlik med ponudniki,

  • in da bi skupaj prispevali k razvoju trajnostnega, etičnega in učinkovitega coachinga v Sloveniji.

Coaching je poklic prihodnosti. Dajmo mu obliko, ki mu pripada.

 

 

VABIM K RAZMISLEKU O RAZVOJU COACHING STROKE V SLOVENIJI IN ODGOVORNOSTI VSEH NAS, KI TO PODROČJE  SOOBLIKUJEMO

 

V času, ko se skoraj vsakdo lahko poimenuje coach, je za naročnike ključnega pomena, da znajo preveriti, kdo je dejansko profesionalni coach – in to ne zgolj na podlagi certifikata o udeležbi v programu, temveč na podlagi individualne akreditacije (credentaling), ki jo posamezniku podeli mednarodna strokovna organizacija (ICF ali EMCC) kot dokaz njegove usposobljenosti, etičnosti in izkušenj. In to priča le o minimalnem strokovnem standardu.

 

Zato vas vprašam:

  • Ste kdaj preverili, ali oseba, s katero sodelujete, izpolnjuje osnovne kriterije svetovnih meril? Ne pri njej, v registirih?

  • Ste se vprašali, zakaj je v uradnih mednarodnih registrih ICF in EMCC tako malo slovenskih coachinj in coachev?

  • Kaj vam to pove o razmerah na domačem trgu?

 

Skupaj lahko ustvarimo stroko, ki ji bo vredno zaupati.

 

Jasna Knez, Executive & Team Coach, ICF PCC, EMCC EIA SENIOR

Avgust 2020 zapis,  update Januar 2021

 

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih